Про це інформує прес-служба СБУ.

Члени банди викрадали іномарки останніх років випуску, переважно «Toyota» і «Lexus», які потім же пропонували їхнім власникам «викупити». 

Зазвичай сума, яку викрадачі вимагали за повернення неушкодженого автомобіля, становила 20-25 відсотків від її ринкової вартості. Встановлено, що учасники групи причетні до більше ніж 15 крадіжок автомобілів вказаних марок у багатьох регіонах України. Частина грошей, одержаних злочинним шляхом, бандити передавали на тимчасово підконтрольну терористам територію Луганщини. За них купували наркотики та вогнепальну зброю, які переправляли через лінію розмежування для реалізації в інших регіонах України. Організатором був 33-річний мешканець Луганської області. 

Також серед членів угруповання був колишній працівник міліції з Донбасу, звільнений у минулому році. 29 березня правоохоронці затримали організатора та двох активних членів угруповання. У затриманих вилучено викрадений автомобіль «Toyota RAV4», гроші, одержані злочинним шляхом, спеціальний електронний пристрій для зчитування кодів сигналізації, автомат з набоями та психотропні засоби. 

Вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру за ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України. Невідкладні оперативно-слідчі дії тривають.