Про це інформує ВЗГ ГУМВС України в Харківській області

Правоохоронці встановили, що вказане товариство порушило вимоги постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом». Не маючи квоти на культивування рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини, а також дозволу на використання об’єктів чи приміщень, призначених для провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, представники товариства самовільно засіяли значну ділянку рослинами конопель в Харківській області, чим грубо порушили діюче законодавство. Загальна площа поля, де вирощувалися нарковмисні рослини, склала майже 72 гектари. До речі, вказана ділянка не обладнана засобами охорони.

У результаті оперативних дій співробітників УБНОН Харківської області, зазначене правопорушення було вчасно виявлено та попереджено. Даний факт внесено слідчими органами до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 320 Кримінального кодексу України (порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів).

Під час документування злочинних дій посадових осіб ТОВ, слідчим спільно з співробітниками УБНОН та експертами НДЕКЦ обласної міліції було проведено огляд вищезазначеного поля та вилучено зразки рослин роду коноплі, які направлені на експертизу. Після отримання її результатів буде вирішене питання про оголошення підозри у скоєнні злочину вказаним посадовим особам. За вчинення такого злочину законодавством передбачено покарання у вигляді значних штрафних санкцій а також позбавлення волі на строк до трьох років з забороною обіймати певні посади чи займатися відповідною діяльністю на строк до трьох років.