Упродовж 2013-2014 років перед початком посівної кампанії злочинці дізнавалися телефони заможних фермерів. Представляючись охоронцями АЗС, вони пропонували клієнтам купити у них солярку за зниженою ціною.

На власному автомобілі злочинці підвозили замовнику заповнені каністри нібито з дизпаливом. Коли фермер відкривав каністру, то за запахом рідина нагадувала солярку. Після цього людина розраховувалась із шахраєм.

Коли водії намагалися заправити трактори та вантажні автомобілі з'ясовувалось, що у каністрах була звичайна вода, розбавлена соляркою лише для надання специфічного запаху. На 140 літрах води зловмисники заробляли до тисячі гривень.

Міліціонери викрили злочинців, якими виявилися 30-річний раніше судимий за шахрайство житель району і його безробітний односелець.

Під час проведення обшуків за місцем проживання зловмисників оперативники вилучили каністри, солярку та номери телефонів потенційних жертв.

Загалом зловмисники ошукали більше 10 приватних підприємців на суму приблизно 11 тисяч гривень.

Наразі чоловікам повідомлено про підозру. Відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Санкція статті передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від 1 до 2-х років, або обмеження волі на строк до 5-ти років, або позбавлення волі на строк до 3-х років.