Глава Херсонської ОДА Юрій Гусєв заявив, що вони планують збільшити кількість військових в області. З комунальної власності регіону передають майно для Міноборони – для розміщення додаткових підрозділів Збройних сил.

Про це він повідомив у інтерв’ю Lb.ua.

“Всього з перших днів своєї роботи на посаді голови ОДА я приділяю особливу увагу посиленню сил і засобів ЗСУ на території Херсонської області. Наприклад, багато років не вирішувалося питання розташування в одному з колишніх санаторіїв міста Скадовська підрозділів Військово-морських сил ЗСУ. Ми також працюємо над тим, щоб збільшилася фізична кількість військовослужбовців ЗСУ на території нашої області. … Сьогодні ми, в тому числі з комунальної власності Херсонської області, передаємо майно для Міноборони – для розміщення додаткових підрозділів Збройних сил”, – розповів Гусєв.

Глава ОДА також звернувся до РНБО з пропозицією посилити заходи захисту на півдні України: “Я звернувся до апарату Ради нацбезпеки і оборони з пропозицією провести окреме закрите засідання РНБО, присвячене комплексу заходів на півдні України з посилення спроможностей Збройних сил і можливим викликам, які несуть із собою, в тому числі, ті кліматичні зміни, які сьогодні ставлять під загрозу виживання півночі Криму через відсутність дніпровської води”.

За його словами, восени заплановані спільні з естонцями вчення в рамках посилення територіальної оборони.

“Наші навчання триватимуть близько місяця. І ми зараз спільно з оперативним командуванням Південь і Генштабом ЗСУ визначаємося з конкретних дат з урахуванням тих навчань, які планує провести країна-агресор. Ми залучатимемо і резерв, й інші потрібні для ефективної тероборони Херсонської області сили та засоби за моделлю Союзу оборони Естонії Кайтселійту”, – зазначив він.

Як писав “Вголос”, “…а то Путін нападе”. Чи справді Росія піде масштабною війною на Україну?