Пані Любо, усі звикли до Форуму видавців у Львові, а тут такий серйозний захід у Стрию.  Хто ж з відомих письменників відгукнувся на Ваше запрошення?

На нашій книжковій толоці буде дуже багато гостей. Усі письменники, яких ми запрошували, люб’язно погодилися взяти участь. Отож, ми очікуємо в Стрию близько 60 письменників. Головний гостем буде Василь Шкляр. Найпершою сторінкою нашої толоки, оскільки вона відбувається у рік 70-річчя УПА, буде сторінка, присвячена цій славній даті. До Стрия приїдуть історики Володимир В’ятрович, Микола  Посівнич, а також люди, які багато писали про УПА. Зокрема, приїде з Луцька Тетяна Байда, книжка якої про Яворину витримала вже п’ятий тираж.  

До нас приїдуть Роман Коваль – президент Холодноярівської республіки, Володимир Лис, Мирослав Дочинець, якого зараз читають-перечитують. Буде багато авторів, якими захоплюється молодь, наприклад, Дара Корній. 

Для участі у поетичній сторінці завітають поети Мар’яна Савка, Галина Крук, Олександр Гаврош, Василь Кузан, Любов Долик, Василь Шкурган, Ганна Осадко, Магда Дзвін.

Програма толоки буде побудована таким чином, що видавництва представлятимуть своїх авторів. Зокрема, «Піраміда» представить Ігоря Калинця, Романа Іваничука, Андрія Содомору, Ніну Бічую, Василя Габора; «Апріорі» ‒ Романа Горака, Ярослава Гнатіва, Леонтія Войтовича, Юрія Коваля, Ігоря Мельника; «Коло» ‒ Любов Проць, Михайла Шалату, Левка Скопа, Тетяну Думан, Романа Пастуха. 

Представлятимуть свої книжки «Видавництво Старого Лева»,  «Каменяр», «Аверс», «Карпатська Вежа», «Урбіно», «Ключі», «Місіонер». 

Дамо слово і стрийським письменникам – Вікторові Романюку, Лесі Павлів, Миронові Нестерчуку, Миколі Кондратенкові, Володимиру Кепичу, Теодорі Савчинській-Латик. 
 
Окрім того, буде виставка повстанських світлин, сторінка для дітей. Будуть організовані великі читацькі обговорення з письменниками Христиною Лукашук, Ганною Медвідь, Надією Мориквас, Марією Дзюбою, Вікторією Андрусів. Завжди під час книжкових толок відбувається обмін книжками.
 
Ми знаємо, що організатори форуму не випадково обрали саме Вас директором  Книжкової толоки.
 
Я сама з Миколаєва Львівської області, займаюся книжковим бізнесом і дуже люблю українську книжку. моїми друзями є ті люди, які читають книжки. Коли я приїжджала до Львова на Форум видавців, я думала чому б не зробити такий форум у Миколаєві. Зібралася така група людей, які захотіли, щоб письменники приїхали до нас.  Коли вперше шість років тому ми провели у Миколаєві книжкову толоку, про це говорила уся Україна. Бо це був дух, про який я не можу розповісти, це треба було відчути. Письменники відчули, що їх читають, що їх люблять, що їх знають, що їх хочуть тут бачити. Тому, коли книжкова толока вже має я не побоюся сказати свій бренд, тому що ми любимо тих людей, котрі пишуть, і в нас є дуже багато друзів. 
 
Цікаво, що саме у Миколаєві підтримали цю вашу ініціативу.
 
Сьогодні Миколаїв – єдиний районний центр в Україні, де ми раз на рік влаштовуємо книжкову толоку для того, щоб українську книжку змогли придбати  мешканці Миколаєва та довколишніх сіл, а тепер уже і міст та районів. Запрошуємо письменників для того, щоб могли з ними поспілкуватися усі бажаючі, проводимо зустрічі з ними із дітьми у школах та багато інших цікавих акцій. 
 
Кредитна спілка «Вигода», яка є головним організатором Всесвітнього фестивалю українських кредитних спілок, нам завжди допомагає у проведенні Книжкової толоки у Миколаєві. Коли нас попросили у рамках Всесвітнього фестивалю провести толоку, спочатку вагалася. Але коли я побачила, що є така підтримка і ентузіазм з боку організаторів Всесвітнього фестивалю, то із радістю взялась за організацію книжкової толоки. Її ініціатори – це ті люди, які теж дуже багато читають, які люблять книжку, які підтримують українську книжку.
 
На завершення хочу запросити усіх у Стрий на Книжкову толоку, де  буде унікальна можливість поспілкуватися з письменниками. Переконана, що буде цікаво.