Влада Казахстану повідомила про "сутички" та "конфлікт" у кількох селах Кордайського району Жамбилської області.

Про це повідомляє Radio Azattyq.

За даними МВС, загинули вісім чоловік, десятки отримали поранення. Причини того, що сталося, не названо.

Як зазначається, у ніч на 8 лютого поліція оточила район, де, як стверджує влада, стався "конфлікт". На автошляху до населеного пункту Масанчі виставлено блокпости. Журналістам вдалося дістатися до села об'їзними шляхами.

Перед їх очима постала картина нічних погромів: згорілі будинки, крамниці, місця громадського харчування. Деякі будівлі усе ще тліють. У повітрі - запах диму і гару.

Зранку 8 лютого президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв повідомив про факт загибелі людей під час подій в Кордайсьму районі, які він назвав "сутичками і груповою бійкою між місцевими жителями".

За даними міністра внутрішніх справ Ерлана Тургумбаєва, пошкоджено понад 30 приватних будинків, 15 об'єктів торгівлі, 23 автомашини.

Досудове розслідування ведеться за статтями кримінального кодексу "Організація і участь в масових заворушеннях" та "Вбивство", кажуть в МВС. 47 осіб затримано, у них вилучено дві мисливські рушниці.

Міністр інформації та суспільного розвитку Даурен Абаєв сказав, що "сутички" почалися, ймовірно, після "побутового конфлікту".

Разом з тим, журналісти наголошують на міжетнічному, а не "побутовому" підґрунті трагедії.

Місцеві жителі повідомили, що увечері в п'ятницю, 7 лютого, кілька сотень немісцевих чоловіків приїхали в населені пункти, підпалили будинки, магазини, розгромили автомобілі, атакували селян.

"Села Масанчі і Сортобе розташовані поруч з кордоном Киргизстану. Чисельність населення села Масанчі, за даними перепису 2009 року, становила понад 13 тисяч з половиною людей. У Сортобе, згідно з відомостями того ж перепису, проживало понад 14 тисяч осіб. Значну частину населення цих сіл і декількох сусідніх населених пунктів складають етнічні дунгани", - повідомляють ЗМІ.

На речовому ринку в Алмати, який в народі називають "барахолкою", 8 лютого підвищили заходи безпеки, виставивши наряди поліції. Серед торговців цього ринку чимало етнічних дунган.

Прикордонна служба Киргизстану 8 лютого на пунктах пропуску киргизько-казахстанського кордону посилила охорону у зв'язку з подіями в прикордонних селах.

Нагадаємо, у Каталонії відбулися сутички між протестувальниками та поліцією.