Представники трьох міністерств і лікар, який очолював слідство, заявили інформаційному агентству Reuters, що Куба не має устаткування для цього виду діяльності й заперечили, що подібне устаткування могло б бути застосоване без впливу на здоров’я інших людей або звернення уваги, передає Голос Америки.

Вони також заявили, що їм не було дозволено перевірити осіб, на яких ці атаки мали вплив.

«Ми не можемо подати докази, що такі інциденти мали місце і не були спроможні підтвердити, що звуки, які ми проаналізували, завдають шкоди здоров’ю людини», – сказав слідчий Міністерства внутрішніх справ Роберто Ернандес інформаційному агентству, після ознайомлення із зразками звуків, які постачили Сполучені Штати.

Поки що ні Білий дім, ні Державний департамент не коментували повідомлення агентства Reuters.

Сполучені Штати заявили, що 24 дипломати та інші американці зазнали шкоди з приводу втрати слуху, болю голови і запаморочення в результаті дії імовірних звукових приладів, поставлених біля їх квартир у Гавані.

У відповідь на це з Вашингтона було видворено 15 кубинських дипломатів.

Американські слідчі поки що не змогли встановити докладної причини звуків або відповідальних за це людей.

Президент Дональд Трамп заявив, що відповідальність за це несе Куба, але не назвав прізвищ ні установ.

Як відомо, державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати Америки розглядають питання про закриття свого посольства в столиці Куби, Гавані, через низку нез'ясованих інцидентів, які завдають шкоди здоров'ю американських державних службовців у тій країні.