Озброєння хотіли незаконно вивезти до країн Африки для використання у військових конфліктах.

Служба безпеки України виявила місце незаконного зберігання арсеналу військового авіаційного озброєння в селі Новосілки Макарівського району Київської області.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що жителі столиці зберігали в одному з приватних будинків у Новосілках військові засоби ураження.

Під час санкціонованих слідчих дій правоохоронці вилучили на території домоволодіння 6 уніфікованих блоків типу УБ-32 для стрільби некерованими авіаційними ракетами С-5, призначеними для використання на винищувачах типу МіГ-21, винищувачах-бомбардувальниках типу МіГ-27 і бойових ударних вертольотах типу Мі 24.

За інформацією спецслужби, виявлене озброєння фігуранти справи планували незаконно вивезти до країн Африки для використання у військових конфліктах.

У результаті вжитих заходів правоохоронці запобігли реалізації поставки товарів військового призначення в країни, проти яких діють міжнародні санкції Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй.

За висновком експертів, протиправні дії могли дискредитувати Україну на світовому ринку озброєння через недотримання міжнародних норм.

Раніше повідомлялося, що у Прилуках Чернігівської області оперативники кримінальної поліції викрили колишнього військового, котрий набив повен гараж ручних гранат і набоїв до автоматичної зброї.