Зростання кількості захворювань на грип A/H1N1 у Польщі потриває ще орієнтовно два тижні, а потім, вірогідно, настане раптовий спад захворюваності - інформує керівник Урядового Центру Безпеки Пшемислав Гула, ґрунтуючись на дослідженнях, проведених Центром. Тим часом польські науковці уже готуються до боротьби з так званим вірусом Західного Нілу, на появу якого в сусідній країні можна очікувати вже наступного літа.

За словами професора Тадеуша Віяшека, директора Державного Ветеринарного Інституту в Пулавах (саме там досліджувались проби, привезені з України під час епідемії грипу), з досліджень виникає, що так званого “свинячого” грипу не варто боятись особам, які раніше хворіли на так званий гонконгський чи російський грип (епідемії були в 1957, 1958 роках). Новий грип є загрозою в основному для алергетиків, осіб, які мають астму чи проблеми з системою кровообігу.

Вірус «Західного Нілу»

Тадеуш Віяшек поінформував, що фахівці спеціалізованої лабораторії в Пулавах готується до боротьби з іншим вірусом - так званим Вірусом Західного Нілу, який може загрожувати Польщі влітку наступного року. - Для людини він практично 100% смертельний. Симптоми схожі як при звичайному грипі - висока температура, нудота, біль голови та м'язів. З цим вірусом важко боротись, оскільки його переносять комарі. Уже існують щеплення, хоча, на жаль, не настільки ефективні, як би хотілось - зауважив професор Віяшек.

Польські науковці шукають сліди наявності віруса в своїй країні. Досліджують птахів, коней, які особливо вразливі на цей різновид хвороби. -Цей вірус вперше появився в Африці у 50-х роках, пізніше з'явився в Європі - у Франції та Італії, потім - в США, відтак, за словами директора ветеринарного інституту, вірогідність, що вірус потрапить до Польщі доволі висока.

Станом на 30 листопада, згідно з даними Головної Санітарної інспекції, у Польщі вірус A/H1N1 виявлено у понад 750 осіб, померло 18 осіб.