Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.

У небі – гелікоптери МІ-24. На землі – навідники та цілі. Щоправда – лише умовні. В межах початку Операції Об'єднаних сил уперше на Луганщині відбулося навчання армійської авіації. Згідно з Мінськими угодами, бойова авіація відведена з передової. Репортаж Вікторії Ковальової.

За легендою навчань, на передовій – бойове загострення. Командир опорного пункту просить про вогневу підтримку з повітря. Завдання наземного авіанавідника – зорієнтувати екіпаж на визначені цілі.

Наземний бій досить швидкоплинний. Цілі мають властивості переміщатися, змінювати позиції. І поки підходить вертоліт до цілі, ми підказуємо льотчику, як змінилася ситуація на полі бою і які саме цілі йому треба вразити, – пояснює військовослужбовець Олег.

Його побратим Микола Кривулько додає: У пілота є три, щонайбільше – п'ять секунд, аби виявити, розпізнати і прицілитися. Тому вся інформація, яку надає авіанавідник, дуже цінна для нього. Кожна дрібничка, яку він підказує, це для пілота дуже важливо, для виявлення тієї цілі, по якій треба працювати.

Пілоти переконують, що авіанавідник у бою – це очі екіпажу. Бойові вертольоти Мі-24 озброєні ракетами та спареними автоматичними 30-мм гарматами. На максимальній швидкості вони атакують умовну ціль – без застосування боєприпасів.

У зв'язку з тим, що ми дотримуємося Мінських угод, бойові завдання щодо ураження наземних цілей ми не виконуємо. Основні завдання армійської авіації наразі – це десантно-транспортні завдання, основним з яких є евакуація поранених та хворих, – звітує начальник армійської авіації Об'єднаних сил Сергій Чорний.

Аби ворог не помітив вертольотів, пілоти літають на гранично низькій висоті. Мі-24 оснащений новітніми системами радіоелектронної боротьби, які значно ускладнюють роботу засобів протиповітряної оборони супротивника. Таких у російсько-окупаційних військ – достатньо. А от самої авіації бойовики не мають, а розраховують на підтримку Росії.

Від початку Операції Об'єднаних сил навчання бойової авіації відбулися вперше.