У Луганській області організатора так званого "референдуму" 2014 року засудили на 5 років умовно.

Про це повідомили в пресслужбі обласної прокуратури.

"Прокуратурою Луганської області підтримано публічне звинувачення в кримінальному провадженні, розпочатому за матеріалами управління ГУ СБУ в Донецькій і Луганській областях, щодо громадянина України за фактом вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, спрямовані на зміну меж території і державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України)", - сказано в рішенні.

Сказано, що у травні 2014 житель Попаснянського району надав добровільну згоду на призначення себе "головою виборчої комісії" з організації і проведення так званого референдуму щодо підтримки "Акта про державну самостійність "ЛНР" на території населеного пункту.

Згідно з відведеною йому роллю в псевдореферендумі чоловік координував роботу "членів комісії" і надавав їм вказівки, консультував місцевих жителів, надавав інформацію в районну "виборчу комісію" про хід проведення "голосування" і кількість тих, хто проголосував, а також займався вирішенням інших організаційних питань щодо проведення "волевиявлення" на зазначеній "виборчій дільниці".

Після завершення незаконного "референдуму" чоловік разом з іншими особами, щодо яких є окремі кримінальні виробництва, доставив підраховані "бюлетені" і "протокол" в так звану Центральну виборчу комісію в м. Попасна.

Оскільки під час досудового розслідування обвинувачений повністю визнав свою провину, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину і викриттю інших співучасників, між ним і прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

Попаснянський районний суд Луганської області визнав чоловіка винним і призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном.

Нагадаємо, на Луганщині судитимуть "секретаря виборчої комісії" псевдореферендуму 2014 року.