Як інформує прес-центр СБ України, відповідальні за цю сферу діяльності підприємства та установи уклали угоди на виконання робіт з низкою комерційних структур. Отримавши державні кошти, комерсанти створили кілька підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності. На їхні рахунки вони переводили гроші, отримані начебто за постачання будматеріалів та інші послуги. Потім зловмисники переводили кошти в готівку та привласнювали.

Співробітники спецслужби спочатку затримали кур’єра, який перевозив для комерсантів понад півмільйона гривень. Під час проведення обшуків в офісах фірм, помешканнях та в автомобілях фігурантів справи правоохоронці вилучили готівку на суму майже мільйон гривень, велику кількість карток-ключів доступу до системи «клієнт-банк» інших підприємств, бухгалтерську документацію тощо.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 190 та ст. 205 Кримінального кодексу України. На вилучені кошти накладено арешт.

Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення розміру збитків, завданих державі цією оборудкою, та перевіряють інші угоди підприємців, реалізація яких могла заподіяти шкоду держбюджету.