Про це розповів голова Асоціації фермерів Львівщини Ярослав Кардаш під час прес-конференції сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

Ярослав Кардаш зазначив, що у аграрній сфері сьогодні назбиралося безліч проблем, які протягом тривалого часу ніхто не вирішував. Йдеться як про корупцію в цій галузі, так і складну економічну ситуацію українських аграріїв.

«Аграрні виробники не знають, яка ситуація в цій галузі буде в кінці сезону. Зараз – це зона суцільного ризику. Частина фермерів не досівають площі, які традиційно сіяли. З одного боку їм бракує власних  та залучених коштів, а з іншого – не працюють жодні державні програми, які раніше у весняний період допомагали фермерам», – сказав голова асоціації.

Він додав, що в час економічної кризи аграріям допомагають лише власники великих заводів, яким потрібна буде сировина для роботи, а також окремі меценати, проте цього замало.

«При вартості понад 4 тисячі гривень тонни аміачної селітри, вартості пального понад 14 грн за літр і вартості засобів захисту рослин, яка напряму пов’язана з іноземною валютою, адже накуповується за кордоном, що зросла на 20% у гривневому еквіваленті, аграрії перебувають у вкрай важкій ситуації. Це дуже серйозна ноша на плечі аграріїв та серйозний ризик», – наголосив Ярослав Кардаш.

За його словами, фермерів не знають, яка ціна на їхню продукцію буде в кінці року, адже сьогодні ціни на всі складові майбутнього урожаю є «просто катастрофічними».

«Думаю, що будь-яка влада в ситуації, яка склалася, рекомендуватиме не підвищувати цін на хліб та інші продукти. Тому аграрії опиняються між молотом та ковадлом, не знаючи, що робитимуть в кінцевому випадку. Ця ситуація в Україні формувалася кілька років, коли сільське господарство та сільське населення загалом не знає куди йде», – вважає голова асоціації.

Як писав «Вголос», підприємці Львівської області вимагають звільнення керівників управлінь, які займаються шантажем та провокують до хабарництва підприємців малого та середнього бізнесу.