Як переконує керівник департаменту Олексій Галицький, документи «розроблено за критеріями законності й відкритості дозвільних процедур та з унеможливленням проявів корупції».

Окрім того, також напрацьовано механізм, який надасть можливість отримувати висновки погоджувальних організацій на місцевому рівні.

«Так, сьогодні навіть за незначного забору підземних вод водокористувачі мають отримати висновки Державної служби геології та надр. Оскільки отримання таких висновків на центральному рівні – процес нерідко тривалий і такий, що потребує витрат з бюджету на доставку кореспонденції, облдержадміністрація звернеться в Кабінет Міністрів України з пропозицією надати повноваження щодо видачі відповідних висновків ДП «Західукргеологія», яка є спеціалізованою геолого-розвідувальною організацією», – пояснив директор департаменту.

У разі делегування повноважень на місцевий рівень насамперед можна очікувати значну економію бюджетних коштів, спрощення та пришвидшення отримання таких висновків, вважає посадовець.

«Таким чином, спрощуючи процедуру одержання дозволів у сфері екології, ми очікуємо на втілення відповідних реформ з децентралізації», – підсумував Галицький.