Спостерігачі оцінюють перший день тестування як якісно організований, без суттєвих порушень з боку персоналу, який забезпечував проведення ЗНО. Водночас були зафіксовані випадки недопущення, а то й позбавлення учасників права проходження ЗНО.

Найчастіше абітурієнти не могли потрапити у пункт тестування через відсутність Сертифікату та оригіналу документа, що посвідчує особу. Спостерігачі зафіксували намагання учасників без Сертифікату пройти у 16 пунктах тестування (4 - Київській області, по 3 - в Чернівецькій та Дніпропетровській областях, 2 в Харківській області, та по 1 у Рівненській, Дніпропетровській, Вінницькій, Львівській областях). У більшості випадків абітурієнти стверджували, що вони не отримали Сертифікат, тому й не взяли його з собою.

Крім того, майже у кожному регіоні під час технологічної перерви за допомогою металодетектора в учасників тестування виявляли мобільні телефони. Таких абітурієнтів позбавляли права подальшої роботи над тестовими завданнями і виганяли із пункту тестування.

Так, за даними спостерігачів від «Опори» у Харківській області за порушення правил проходження ЗНО 5 абітурієнтів залишили приміщення тестування завчасно, у Львівській – 2, у Рівненській – 1, у Вінницькій – 2, Миколаївській – 3, Черкаській – 1, Закарпатській – 1, Дніпропетровській – 3, м. Києві - 8.

Що стосується роботи персоналу пунктів тестування, то спостерігачі загалом позитивно оцінюють підготовку інструкторів, які безпосередньо проводили тестування, також акцентують на достатньому рівні компетентності уповноважених та відповідальних за пункти тестування. Натомість зауваження, в першу чергу, стосуються неналежного супроводу учасників черговими до виходу чи рекреаційних зон.

Як писав Вголос, сьогодні оприлюднять правильні відповіді на тест ЗНО з хімії.