За офіційними даними за п’ять місяців цього року на Львівщині сифілісом заразилося 321 чоловік (з них п’ять підлітків) і 189 - гонореєю.

Проте ці цифри не відображають реальної кількості хворих, вважає лікар дерматовенеролог Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Олег Павлик.

Оскільки, за його даними, з п’яти хворих на гонорею львів’ян лише один звертається відразу до шкірно-венерологічного диспансеру, а інші йдуть по допомогу до приватних лікарів, де лікують анонімно, і тому облік «потерпілих» не ведеться.

Крім того, Павлик заявив, що часом в приватних медичних закладах працюють «медики» без відповідної освіти. Тому, за його словами, неправильно поставлений діагноз там – це не рідкість: венеричні захворювання «виявляють» у цілком здорових людей і, навпаки, справжні захворювання не доліковують. Хворому з сифілісом або гонореєю, що не «зажив», в приватному кабінеті говорять, що він здоровий і відпускають «в люди». І поки жодного контролю за цим процесом у Львові не здійснюється

Обком