Він зазначив, що у бюджеті області на 2012 рік на організацію фестивалю передбачили фінансування у розмірі 275 тисяч гривень.

За словами Ореста Шейки, фестиваль сучасної української пісні фінасуватимуть в рамках Програми розвитку української мови.

«Ми хочемо шукати шляхи розвитку і популяризації cучасної української пісні. Це мають бути певні кроки, які передбачають систему думання і втілення задумів. Зрозуміло, що загальний телевізійний ефір зараз в руках далеко не українського власника. Більшістю колективів керують люди, абсолютно не зацікавлені в українському. Не одинокі випадки, коли продюсери здійснюють тиск на своїх виконавців, забороняючи співати українське, бо «оно не продайотса», - зазначив Орест Шейка. 

Він додав, що на Львівщині є низка музичних закладів освіти і дуже добра система музичної освіти. 

«То чому у нас не народжується якісна нова українська пісня? На тому ж «Х-факторі» працюють з кожним виконавцем вчителі вокалу цілий тиждень. А в нас над конкретним студентом - чотири роки. Крім того зі студентом працює і концертмейстер, і вчитель сольфеджіо. То чому ж вони не створюють якісний український  продукт?», - наголосив голова комісії. 

Шейка проінформував, організатори прагнуть створити систему думання та творення, а не сам фестиваль, як такий. У результаті повинні з'явитись нові пісні, які повинні потрапити в ефіри громадського телебачення та радіо.