Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив головний токсиколог Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ігор Маковецький, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, у лікарнях на Львівщині сироватка проти укусу змії є, але лікарі стараються при можливості відмовлятися від неї.

Маковецький додав, що сироватка є ефективною тільки у перші дві години після укусу.

«Також введення сироватки може спричинити ускладнення, яке у деяких випадках є набагато небезпечніше, ніж сам укус змії», – додав токсиколог.

За його словами, під час укусу змії потрібно обробити рану будь-яким антисептиком, звільнити кінцівку від годинника чи браслетів, дати людині пити багато води і якомога швидше потрібно доставити потерпілого у медичний заклад.

Не варто, як зазначив токсиколог, припалювати місце укусу, вирізати чи накладати джгут. «Мало хто знає правила накладання джгута. Якщо накласти неправильно джут, то через годину буде мертва кінцівка», – додав Маковецький.

За його словами, на Львівщині за останні 25 років від укусу змії померла лише одна людина – спричинений неправильним самолікуванням.

Як писав «Вголос», цього року на Львівщині від укусів змій постраждали 9 осіб, серед них – двоє дітей.