Про це сьогодні повідомив під час брифінгу т. в. о. начальника відділу обліково-мобілізаційної роботи Львівського військового комісаріату, підполковник Роман Хардель, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, мобілізації підлягають військовозобов’язані й резервісти віком від 20 до 60 років. Зокрема, чоловіків віком від 50 до 60 років призивають лише в добровільному порядку.

Роман Хардель акцентував увагу на тому, що ця хвиля мобілізації відрізняється від попередніх тим, що військовозобов’язаних спочатку навчатимуть у спеціальних центрах, а вже потім направлятимуть у військові частини.

«Військовослужбовці мають бути навчені й опанувати військову справу. Через це протягом 30 днів вони проходитимуть навчання в спеціальних центрах», – пояснив представник військового комісаріату.

На Львівщині діють два такі центри. Перший – відомий як «Яворівський полігон» при Львівському навчальному центрі Західного оперативного командування. Другий – при Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

«Підготовка в центрах триватиме до 30 днів. За цей час військовозобов’язані зможуть пригадати навички і навчитися нового», – підкреслив Роман Хардель.

Своєю чергою, заступник начальника відділу дільничних інспекторів міліції УГБ ГУМВС України у Львівській області, підполковник Любомир Попов докладно розповів про наслідки, які чекають на військовозобов’язаних, що ухилятимуться від призову.

«Згідно з Кримінальним кодексом України, передбачено відповідальність за ухилення і від мобілізації, і від військової служби. Ухилення від призову на строкову військову службу карається ст. 335 ККУ і передбачає обмеження волі строком до 3-х років. Ухилення від мобілізації – ст. 336 ККУ – передбачає позбавлення волі строком від 2-х до 5-ти років», – додав підполковник міліції.

Торік, під час попередніх хвиль мобілізації від Львівщини було мобілізовано 7 тисяч 200 військовозобов’язаних.

Як писав «Вголос», сьогодні, 20 січня, офіційне видання Верховної Ради «Голос України» опублікувало Закон «Про затвердження Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15 «Про часткову мобілізацію».