Голова фракції ВО "Свобода" у Львівській облраді Олег Панькевич вимагає з'ясувати причини обвалу даху в стародавньому костелі капуцинів в Олеську, де міститься фондосховище Олеського замку, що на Львівщині.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав голова фракції ВО "Свобода" у Львівській облраді Олег Панькевич.

"Сьогодні на власні очі побачив ситуацію після обвалу даху в стародавньому костелі капуцинів в Олеську, де міститься фондосховище Олеського замку. Вже з першого погляду стало зрозуміло, що на об’єкті відбувалися ремонтні роботи, які, очевидно, й спричинили обвал частини даху", - написав він.

Та додав: "Прочитав коментар на сторінці Львівської національної галереї – там є і про гальмування передачі земельних ділянок та будівель музеїв, і про бездіяльність чиновників, про неможливість фінансувати протиаварійні та реставраційні роботи згідно з бюджетним законодавством, але нічого не сказано про ремонт даху, під час якого відбувся обвал.

Тож маю питання до керівництва галереї: хто є замовником робіт на об’єкті, хто готував проектну документацію, яка структура виконувала ремонтні роботи, хто здійснював нагляд? Також мене цікавить, чому до костелу не пустили представників ЗМІ (знаю про це від журналістів) – це ж пам’ятка архітектури національного значення, а не секретний об’єкт?".

За його словами, є підстави вважати, що керівництво галереї має що приховувати. Але в цій ситуації не мають права мовчати ні мистецька громадськість, ні медіа, ні влада.

"Сьогодні депутати фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді ініціюють скликання позачергового засідання комісії з питань культури із виїздом до Олеська. Також закликаю Міністерство культури створити комісію, яка би вивчила ситуацію та зробила висновки. І бажано, щоб це вивчення стосувалося не лише костелу в Олеську, а загалом ситуації у Львівській національній галереї мистецтв. Бо відколи в ній змінилося керівництво, то лише й чути про скандали, звільнення фахівців та руйнування пам’яток. І причина – в непрофесійності менеджменту, яка спричинила серйозну системну кризу", - заявив Панькевич.

"Прикро, що все це відбувається за мовчазної згоди Львівської обласної ради, облдержадміністрації, Міністерства культури. Неодноразово фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді порушувала питання збереження національної культурної спадщини на Львівщині. Однак керівництву облради та депутатській більшості байдужа ця проблема. У листопаді 2016 року більшість не підтримала заяву про ситуацію у Львівській національній галереї мистецтв, а зареєстрований торік проект рішення навіть не потрапив до порядку денного…", - резюмував він. 

https://www.facebook.com/pankevych.oleh/posts/1253782384806541

Зазначимо, 3 січня, в смт. Олесько обвалилась частина даху фондосховища Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, що є пам’яткою архітектури національного значення.

Відео: