Таке рішення було прийняте вчора під час виїзного засідання Колегії Львівської ОДА у  Бориславі, інформує кореспондент Вголосу.

Директор департаменту ЖКГ Львівської облдержадміністрації Ігор Базарник зазначив, що діюча програма здебільшого спрямована на виконання заходів та підтримку локального характеру функціонування сфери поводження з твердими побутовими відходами.

Базарник пояснив, що департамент розробив систему нового концептуального підходу щодо розв’язання проблеми поводження з твердими побутовими відходами не локально для окремо вибраної території, а в цілому для області.

Він зазначив, що в основу нової програми закладено інший принцип міжтериторіальних відносин щодо організації сміттєзбирання, транспортування, переробки, захоронення та утилізації в цілому.

«Впровадження даного підходу стосується не тільки міст, районних центрів, але і кожного населеного пункту», – повідомив Ігор Базарник.

За словами Базарника, згідно із зазначеною концепцією, здійснено умовний поділ територій на чотири регіональні зони, кожна з яких охоплює територію радіусом до 70 км, де проживають понад 800 тис. мешканців.

Посадовець повідомив, що наразі запропоновано сучасний підхід комплексної очистки, переробки та утилізації твердих побутових відходів за нерозривною схемою: збір – транспортування – сортування – переробка – утилізація – захоронення.

Зазначимо, щорічно у Львівській області утворюється від 600-700 тисяч тонн сміття.

Сьогодні на території області є 671 сміттєзвалищ загальною площею понад 600 га, і лише у 13 сміттєзвалищ є  дозвільні документи для проведення діяльності.