Олег Василенко наголосив, у випадках підпалювання трави чи стерні на  ділянках, часто особа підпалювача співпадає з особою землекористувача або власника. Тому треба проаналізувати, на землях яких суб’єктів господарювання, землекористувачів були випадки спалювання сухої трави.

«Спочатку з такими людьми слід проводити профілактичну роботу. У випадку, якщо підпали на їхніх ділянках будуть повторюватись, слід ставити питання про розірвання договорів, або вилучення земель у тих власників, які порушують закон. Йдеться про нанесення збитків державному бюджету та екології країни. Часто власники ділянок стверджують, що вони не підпалювали, але саме вони по законодавству відповідають за збереження цієї землі», - пояснив Олег Василенко.

Начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області Олександр Рудяк зазначив, що робота із налагодження співпраці з ліквідації та профілактики пожеж в екосистемі на Львівщині не є достатньою. Зокрема головний правоохоронець області наголосив, що у нього досі немає плану щодо участі міліції у запобіганні виникненню пожеж в екосистемах на території області.

«У розпорядженні голови ЛОДА є пункт про те, що ми повинні супроводжувати колони до місць пожеж. Але це все вже наслідки. Тут все робиться набагато простіше: ми виділили певну кількість нарядів патрульної служби, які об’їжджають територію, дорожні патрулі, в яких знаходиться працівник МНС. Але там, мабуть, ще повинні знаходитись представники районної адміністрації, які знають територію. Головне тут профілактика», - наголосив Олександр Рудяк. 

Начальник Головного територіального управління МНС України у Львівській області Сергій Дмитровський додав, що на одній із наступних нарах потрібно заслухати керівників районних державних адміністрацій, на яких виникають пожежі в екосистемах,  оскільки саме вони відповідають за протипожежну безпеку на місцях. 

«Виходить так, що всі підпали та пожежі – виключно наша проблема», - сказав Сергій Дмитровський. 

Нагадаємо, у березні на Львівщині сталося 223 пожежі в екосистемі.