Учасниками наради були: заступник голови Львівської ОДА Іван Стефанишин, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів міністерств та відомств, голови райдержадміністрацій, районних рад, сільські, селищні, міські голови, заступники голів райдержадміністрацій з питань АПК, начальники профільних управлінь райдержадміністрацій, керівники сільськогосподарських підприємств, агенти з ідентифікації і реєстрації тварин та інші. 

У вступному слові Богдан Матолич наголосив, що це перша нарада-семінар із сільськими головами і вона є надзвичайно актуальною, адже проблемам районів, зокрема села, надається особлива увага. Він зазначив, що з цією метою буде організовано ряд подібних нарад щодо висвітлення методологічних засад подальшого розвитку села. 

«Як відомо Львівщина є промислово-аграрною областю. Агропромисловий комплекс області є важливим стратегічним сектором економіки регіону, в якому формується біля 25 відсотків валового регіонального продукту. Тому спрямована значна організаційна робота із активізації діяльності у сільськогосподарському виробництві, земельних відносинах, соціальних питаннях, питаннях бюджету та загалом на перспективний розвиток села», - сказав перший заступник голови ОДА. 

Богдан Матолич звернув увагу, що значна увага питанням розвитку села приділяється на державному рівні. Так, відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» буде створено нову систему первинної медичної допомоги на основі фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій, в галузі освіти функціонуватимуть опорні школи у визначених освітніх округах. 

Він також зауважив, що в області 40% населення проживає в сільській місцевості, більшість із них розвивають власні селянські господарства, і це є їхнім єдиним засобом існування. На сьогодні нараховується 305 тисяч особистих селянських господарств, які постійно зустрічаються з багатьма проблемами, зокрема з обробленням землі, неврегульованими питаннями з орендарями тощо; 60% домогосподарств не утримує великої рогатої худоби, близько 70% не мають поголів’я свиней. Проблемою сучасного українського села також є високий рівень реального та прихованого безробіття. 

Перший заступник голови ОДА також наголосив, що необхідно забезпечити поєднання інвестиційно-технологічного розвитку сільського господарства з інтересами сільських громад шляхом пошуку розумних компромісів між ними. «Львівщина є потенційно привабливою для залучення іноземних інвестицій. Для забезпечення ефективної діяльності інвестора на селі велика роль відводиться місцевим органам влади, сільським і селищним головам. Їх основним завданням є сприяння укладанню договорів з потенційними інвесторами, орендарями, спільно з громадою визначати напрямки їх господарювання в селі та залучати до розвитку соціальної інфраструктури», - сказав він. 

Також Богдан Матолич звернув увагу, що ситуація у тваринництві області все ще залишається надзвичайно складною. Суттєво стримує розвиток галузі тваринництва, нерівномірність доступу виробників до бюджетних коштів. Більшість субсидій до цього часу спрямовувались великотоварним підприємствам. «Для нас важливо підтримати особисті селянські господарства, тобто приватний сектор. Наявність такої форми господарювання є особливістю нашої області, яку треба обов’язково зберегти. Окремо відзначу, що проводиться робота щодо організації малого підприємництва на селі. Розроблено та запропоновано до 50 бізнес проектів для започаткування власної справи», - завершив Богдан Матолич. 

Із доповіддю на семінар-нараді виступили:
- начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Олег Демків та заступник начальника головного управління економіки та промислової політики облдержадміністрації Микола Польовий – щодо виконання бюджетів та програм соціально-економічного та культурного розвитку області;
- заступник начальника головного управління соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Яковець – про хід виконання соціальних ініціатив Президента України на Львівщині;
- начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Роман Верещинський – про стан та перспективи розвитку сільського господарства та сільських територій;
-  начальник відділу інноваційного розвитку інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ Віктор ГОРБАНЮК та генеральний директор Львівської Аграрної дорадчої служби  Іван Паньків – про ресурси і можливості розвитку молочного скотарства Львівщини на основі кооперації сімейних ферм;
- заступник начальника головного управління Держкомзему у Львівській області Ігор Падляк – про особливості регулювання земельних відносин на рівні сіл та селищ і проблеми проведення робіт з нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів області. 
Присутні мали змогу поставити запитання доповідачам у межах даної тематики.