Таку думку висловила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Оксана Дащаківська зазначила, що фінансування довиборів до Львівської обласної ради із державного бюджету є «політичною амбіцією кількох діячів місцевого рівня».

«Мене обурює позиція наших чиновників, депутатів обласної ради, які взяли на себе роль месії у даному питанні. Це питання не є особистісне, не може особа голови обласної ради, окремого депутата чи керівника обласної адміністрації бути вища за силу закону. Закон передбачає фінансування довиборів із місцевого бюджету і його треба виконати», – наголосила експерт.

Вона додала, що наразі обласна рада є легітимною, оскільки відсутність 7 депутатів – це не критична межа і вони можуть працювати.

«Єдине порушення у даному випадку: порушення прав мешканців семи виборчих округів, які на сьогоднішній день не представлені у Львівській обласній раді. Однак наразі немає політичної волі, аби проводити ці вибори. Тому казати, що хтось матиме претензії до рішень облради, не можна. Що стосується виборців, дуже прикро це казати, але виборцям байдуже. Тому вони так само не будуть заявляти про свої конституційні права», – пояснила Оксана Дащаківська.

Виконавчий директор ЛОГО КВУ наголосила, що якщо ми «забудемо» про проміжні вибори до ЛОР, то можемо потрохи забувати про демократію у країні.

Як писав Вголос, довибори до Львівської облради були призначені на 27 січня 2013 року.

Нещодавно голова ТВК у Львівській області Микола Щур заявив, проміжні вибори на Львівщині можна вважати зірваними.