Основним завданням Центру є забезпечення військ матеріальними засобами – продовольством, паливно-мастильними матеріалами та речовим майном, інформує кореспондент «Вголосу».

Військовослужбовці також розповіли про сам процес зберігання та забезпечення військ паливно-мастильними матеріалами.

«У нас велика кількість технічних засобів. Вони справні, але довгий час знаходяться на зберіганні. Відповідно є такі елементи і вузли, які приходять із часом у непридатний стан і їх потрібно міняти», – повідомив командир Центру полковник Валерій Копішинський.

За його словами, уся техніка ще радянських часів, найновіша поступала – 1995 року.

Є й варіант української техніки – КрАЗ, 1992 року доставки.  «Він більше 20-ти років стояв на зберіганні  і у будь-якому випадку втратив свої властивості та якості. Це якраз зараз працює ремонтна майстерня техніки тилу. У цій машині є прилади, станки, усі інструменти, які необхідні для підготовки цього зразку для видачі Збройним Силам України», – розповів Валерій Копішинський.

Щоб відновити одну машину, за його словами,  потрібно до 10 тисяч гривень. Від 4 до 5 тисяч гривень коштує тільки одне колесо.

«Акумуляторна батарея на легковий автомобіль коштує 1-1,5 тисячі гривень, а на вантажний, який має більшу ємкість акумуляторної батареї – це близько 2,5-3 тисячі гривень», – додав він.

Наразі, як повідомив полковник,  Центр забезпечення Тилу Міністерства оборони України у Львові отримав матеріальну допомогу від підприємців Львівщини, від адміністрації Львівської області, Жовківської районної адміністрації. 

«Загальна сума допомоги складає близько 35 тисяч гривень. За ці кошти було закуплено запасні частини до автомобільної техніки: свічі запалювання, лампи, замки та котушки запалювання, паливні насоси, тобто усі необхідні матеріальні засоби», – додав він. 

Як повідомив капітан Сергій Кондратенко, бракує більше розхідних матеріалів – це електродів, наждачного паперу, рукавиць, захисних окулярів.

За його словами, на перевірку однієї машини потрібно до 5 днів. «Ми їх розконсервовуємо до кінця  і відправляємо по нарядах Центрального управління забезпечення у війська для виконання завдань за призначенням», - повідомив Сергій Кондратенко.

Спеціалістами Центру було знято із довготривалого зберігання та підготовлено до експлуатації майже 50 одиниць техніки служби пально-мастильних матеріалів на базі УРАЛ-4320.

Також, як додав Сергій Кондратенко, машини використовують для заправки військової техніки.

Зокрема на сьогоднішній день централізованим відділенням підвозу до військових частин поставлено автомобільного бензину – близько 300 тон, дизельного пального – більше 1600 тон, авіаційного гасу – більше 800 тонн.

Також на території військової частини поставлені вишки – грозозахисти, які вбирають електричний розряд.

Є й підземні резервуари казематного типу. Так, в одному такому резервуарі зберігається 1 тисяча тон пального.

Відповідно у паспорті якості викладені параметри: паливо залите у 2013 році. Як повідомили військовослужбовці, термін зберігання палива становить 2-3 роки.

Також на базі Центру забезпечення Тилу Міністерства оборони України є дві пожежні машини. Рятувальники продемонстрували дії, які вони будуть приймати в разі виникнення пожежі.

Варто зазначити, що з  початку березня Центр було приведено у вищу ступінь бойової готовності, посилено роботу особового складу щодо виконання завдань за призначенням.

За словами Копішинського, постачають паливно-мастильними матеріалами та технічними засобами не тільки військові частини західного регіону, але й схід України, зокрема зону бойових дій.