Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Богдан Чечотка під час прес-конференції, інформує кореспондент «Вголосу».

Зокрема, чиновник сказав, що дані проекти спрямовані на покращення якості і доступності протитуберкульозних та ВІЛ-послуг в регіоні.

«Не дивлячись на те, що в області наразі відсутня епідемія на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, кількість хворих в регіоні на коінфекцію, тобто поєднання ВІЛ/СНІД з туберкульозом зростає», – наголосив Богдан Чечотка і додав, що з початку року на Львівщині збільшилася кількість хворих на туберкульоз у запущеній стадії.

В свою чергу, керівник проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Картлос Канкадзе сказав, що досі даний проект працював лише у південних та східних регіонах Україні: Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Луганській областях та Києві.

«Аби досягти стійких змін у системі надання протитуберкульозних послуг на рівні України, нами було прийнято рішення про включення до проекту Львівської та Кіровоградської областей. Такий підхід дозволить запобігти розвитку захворюваності в регіоні», – підкреслив керівник проекту.

Він також зазначив, що співпраця стосуватиметься навчання медичного персоналу міжнародним стандартам діагностики та лікування туберкульозу, рекомендованим ВОЗ, і налагодження тісних контактів з медичними університетами, академіям і соціальними службами.

В ході презентації старший радник з питань ВІЛ/СНІД офісу охорони здоров'я USAID в Україні Паула Павленко вказала на те, що успіхів під час реалізації даних проектів можна досягти завдяки реформуванню всієї системи охорони здоров’я.

«Мало працювати лише з хворобами, треба змінювати систему охорони здоров’я взагалі, а для цього треба мати волю до експериментів, не боятися реформувати і нести за це відповідальність. На Львівщині завжди були всі ці якості, отож сподіваємося на на позитивні результати», – зазначила старший радник.

В ході презентації проектів було підписано Протокол про співпрацю між департаментом охорони здоров’я ОДА та Проектом USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

Проекти «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» та «Реформа ВІЛ-послуг у дії» фінансуються Програмою глобального Надзвичайного плану Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR).