Оптимізація мережі лікувальних закладі є одним пріоритетних завдань Міністерства охорони здоров’я. Про це сьогодні на брифінгу у Львові повідомив міністр охорони здоров’я Зіновій Митник.

Оптимізація мережі лікувальних закладів, оптимізація використання кадрового ресурсу, оптимізація використання тих коштів, які є наявні в нинішньому році на Львівщині – є, за словами Митника, основними завданнями медиків Львівської області сьогодні.

«Ті завдання вони знають, вміють і будуть виконувати. Це однозначно», - зауважив Зіновій Минтик.

Він розповів, що відбудуться деякі скорочення, а також об’єднання закладів медицини у області з метою ефективнішої роботи медиків.

«Я б не сказав, що це тільки скорочення. Ми йдемо до того, що деякі заклади будуть скорочені. Якщо, скажімо, фельдшерсько-акушерський пункт був в селі, де колись було 1-1,5 тис. населення, а залишилося 100-150 людей, то ніякий господар не буде таке тримати. Треба їх об‘єднати з другим селом разом, забезпечити фельдшера транспортом так, щоб він міг обслуговувати людей в кількох населених пунктах», - пояснив Зіновій Митник.

Міністр зауважив, що у деяких пологових будинках сьогодні приймають по 50-100 родів в рік, що не є раціональним з фінансової сторони, а крім того у лікарів немає достатньо практики. Для оптимальної роботи пологового будинку потрібно, щоб відбувалося мінімум 300 родів у рік.

«Ми будемо об’єднувати, робити міжрайонні пологові будинки з урахуванням радіусу добирання, радіусу доставки пацієнтів, матеріального ресурсу, який є у тому чи іншому районному центрі », - зазначив Зіновій Митник.