Про це інформує кореспондент «Вголосу».

За словами директора Історико-краєзнавчого музею Ігоря Тимця, деякі з експонатів випадково знайшли у Сокальському районі. Це, зокрема, списи, мечі, різноманітні металеві вироби тощо. Ці знахідки зацікавили науковців, які організували археологічну експедицію.

Як розповів начальник експедиції, історик Ярослав Онищук, археологічні дослідження, які проводили у Сокальському районі, дозволили відшукати унікальну пам'ятку на території України – могильник періоду кінця І – середини ІІ ст. нашої ери. Він пов'язаний із міграцією германських племен до кордонів Римської імперії.

«У результаті досліджень було знайдено унікальні матеріали: римське скло, кераміку, амфори, ножі, сокири, мечі тощо, додав Ігор Тимець. – Також казан із зображенням вождів, який взагалі є унікальною знахідкою. Таких знахідок тепер три в Європі: одна – в Україні, інші дві – у  Польщі та Чехії».

Також він зазначив, що знайденим експонованим речам близько 2 тисячі  років. Завдяки цим знахідкам можна більше дізнатися про традиції і звичаї поховання германських племен. 

На виставці вперше представили і знайдені матеріали під час інших розкопок, зокрема у с. Новий Яричів, Судовій Вишні, на Тернопільщині. Також – фото самих розкопок.  

 

 

«Вголос»