Таке рішення було прийняте під час сесії Львівської обласної ради сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Відповідно до положень документа, передачі у власність територіальних громад та приватизації мешканцями підлягають гуртожитки, які є об'єктами права державної чи комунальної власності, та гуртожитки, які перебувають у повному господарському віданні чи в оперативному управлінні підприємств, установ, організацій з управління житловим фондом незалежно від форми власності, крім гуртожитків, що знаходяться на балансі військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ України.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 22,258 млн. грн і відбуватиметься на умовах співфінансування із державного та місцевих бюджетів.

Крім того, рішенням сесії обласної ради депутати звернулись до Верховної Ради України та Президента України щодо необхідності прийняття Закону України із забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

«Львівська обласна рада просить забезпечити напрацювання і розгляд соціально справедливого Закону, що захистить права людей на житло, поверне всі вкрадені в держави та людей гуртожитки в комунальну власність, дасть можливість мешканцям набути право на це житло та покладе край багаторічному знущанню олігархів, які за безцінь прихопили державне майно, над соціально незахищеними громадянами України», – йдеться у зверненні.

Як писав «Вголос», Львівська обласна рада раніше заявляла, що підготує звернення до Верховної Ради України, в якому пропонуватиме якомога швидше прийняти закон «Про реалізацію прав мешканців гуртожитків».