Як повідомляє Західний регіональний медіа-центр Міноборони, 50 перших новобранців Львівщини відбули у військову частину Повітряних Сил України у Севастополь та 80 окремий аеромобільний полк у Львові.

Під час урочистого мітингу до призовників із напутніми словами звернулися представники місцевих органів влади, громадських і ветеранських організацій, духовенства. Воїни розвідувального підрозділу 80 окремого аеромобільного полку 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України продемонстрували свій вишкіл у володінні прийомами рукопашного бою, чим викликали бурхливі оплески новобранців, їхніх родичів, близьких та знайомих.

По завершенню мітингу Львівський обласний військовий комісар полковник Валерій Куценко зустрівся із батьками та близькими призовників і відповів на численні запитання. Він повідомив, що першими відбувають дві команди – у військову частину Повітряних Сил України у місто Севастополь і у 80 окремий аеромобільний полк, який дислокується у Львові.

«Загалом Львівщина за час цьогорічної осінньої призовної кампанії відправить до лав Збройних Сил України 1190 юнаків, у інші військові формування – 240, з яких 180 хлопців строкову військову службу проходитимуть у Внутрішніх військах МВС України і 60 – у Державній спеціальній службі транспорту», – повідомив полковник Валерій Куценко.

Він зауважив, що близько 30% юнаків, які призиваються цієї осені, мають вищу освіту, а 537 чоловік службу проходитимуть у межах Львівської області.

Слід зазначити, що районні призовні комісії розпочали свою роботу 1 жовтня, а протягом вересня у військових комісаріатах Львівської області тривав підготовчий період, під час якого тривало ретельне медичне обстеження призовної молоді. У ході нього було оглянуто близько 25 тисяч юнаків, які підлягають призову на строкову військову службу. Це дало змогу працівникам військкоматів здійснити попередній розподіл новобранців по командах за станом здоров’я і визначити спроможність Львівщини виконати завдання щодо комплектування військових частин особовим складом. Також у цей період у всіх районних військкоматах побувала комплексна комісія, до складу якої входили працівники обласного військового комісаріату та представники військових частин, які попередньо вивчали призовників.

Протягом цього тижня з Львівського обласного збірного пункту будуть відбувати команди переважно для комплектування особовим складом 80 окремий аеромобільний полк. Остання відправка новобранців Львівщини у війська планується 25 листопада поточного року, а 30 листопада припиняють свою роботу районні призовні комісії.