Голова Куровицької сільської ради Володимир Чорнопис у коментарі кореспондентові «Вголосу» повідомив, що зараз це старе сміттєзвалище перебуває на стадії закриття. У квітні сільська рада провела рекультивацію сміттєзвалища і встановила на в’їзді до нього шлагбаум із колодкою.

 

Задля скидання львівського сміття шлагбаум на в'їзді до старого сміттєзвалища зламали

Проте у ніч з 4 на 5 травня, коли територія уже була приведена до ладу, невідомі виламали шлагбаум і скинули там приблизно 160 кубометрів відходів. Вранці 5 травня місцеві посадовці знайшли серед цього сміття ящики із львівськими адресами, чеки і квитанції із львівських вулиць.

«5 травня я звернувся в екологічну службу району та до поліції. Згодом написав звернення до голови Золочівської райдержадміністрації і голови Золочівської райради. Працівники поліції  і комісія сільради з благоустрою склали протоколи про знайдене поблизу села сміття. Проте за деякий час Державна екологічна інспекція у Львівській області прислала мені листа, датованого ще 2-м травня (сміття біля села висипали у ніч з 4-го на 5-е, -ред.), із розповіддю про те, що біля села виявлено сміття невстановленого походження. Цим листом мене, голову сільради, який звертався у всі служби із проханням допомогти, самого зобов’язали з’ясувати походження цих відходів, їхній склад, властивості, вартість, ступінь небезпеки для довкілля, а тоді про вжиті заходи повідомити Львівську держекоінспекцію», – розповів Володимир Чорнопис.

За словами сільського голови, цей інцидент – не рідкість, а частина зумисне організованої схеми, адже раніше на території кількох інших населених пунктів люди спіймали машини зі сміттям.

«Звісно, так найлегше: звезти сміття, а тоді ще оштрафувати сільського голову і заткнути йому рота, аби сидів тихо і не перечив», – обурюється Чорнопис.

 

Лист Держекоінспекції до голови Куровицької сільської ради із наказом навести лад зі сміттям. Документ датований 2 травня 2018 року (сміття біля села скинули вночі з 4 на 5 травня).

Раніше такі сміттєві «подарунки» на Золочівщині знайшли у селах Якторів, Скварява, Хильчиці та Струтин, повідомляє видання zolochiv.net. Міський голова Золочева 21 квітня 2017 року підписав так званий «сміттєвий меморандум» (хоча громада Єлиховицької сільської ради висловлювалася неодноразово проти львівського сміття) на золочівський смітник возять відходи зі Львова.