Про це сьогодні  під час інформаційного марафону «Вибори до органів місцевого самоврядування-2010» повідомив міжнародний спостерігач, директор департаменту розвитку мерії міста Люблін Кшиштоф Лонтка.

Як зазначив Кшиштоф Лотка, у Львові ситуація більш-менш спокійна, контролююча, натомість по області мають місце різні випадки.

«Цікавим є той факт, що кількість людей, які хочуть голосувати на дому у Львові в межах норми, - це від 10 до 30 людей на дільниці. Але в області в невеликих населених пунктах таких людей від 100 і більше людей», - сказав спостерігач.  

На думку Кшиштофа Лонтки, найбільшою проблемою виборчого процесу стали великі черги людей, які прийшли проголосувати близько 12 години.

«Черги, на тих дільницях, де я був, були від 10 до 40 хвилин. Люди стояли в чергах або чекаючи на видачу бюлетенів, або для того, щоб зайти в кабінки», - розповів польський спостерігач.  

Окрім того, приміщення для голосування були досить малими і  важко було спостерігати за виборчим процесом. Тому можна було втратити з виду бюлетені. Також були порушення таємниці голосування, адже  часто по 2 особи заходило до кабінки.

Кшиштоф  Лонтка також повідомив, що на одній дільниці внаслідок помилки членів ДВК було викреслено одного кандидата із близько 120-200 бюлетенів.

Міжнародний спостерігач зауважив спроби, коли хотіли винести бюлетені, але члени ДВК нейтралізували ці  спроби. Але, окрім негативу, Кшиштоф Лонтка  знайшов дещо позитивне у виборчому процесі на Львівщині.

«Дуже позитивним є той факт, що всі спостерігачі контролюють одне одного. Але іноді це є перебільшенням, коли цих спостерігачів є у 2 рази більше, ніж членів дільчої комісії, - зазначив міжнародний спостерігач. - З одного боку, ми тішимося, що ви так оберігаєте демократію, але це може бути символом недовіри до інституту держави».

Насамкінець Кшиштоф Лонтка висловив побажання до українського парламенту максимально спростити процедури голосування, щоб витрачати менше часу та зусиль.