Про це в коментарі «Вголосу» розповіла координатор проекту Марта Пивоваренко.

За її словами, у програмі взяли участь перші 40 воїнів АТО, з якими співпрацювали висококваліфіковані фахівці Львова, що спеціалізуються на діагностиці та лікуванні неврологічних проблем і травм опорно-рухового апарату.

«Програма передбачає безкоштовну фізичну реабілітацію військових з усіх регіонів України, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, неврологічні розлади, психосоматичні негаразди. До участі у програмі залучили найкращих лікарів, реабілітологів, психологів, які працюватимуть з пораненими бійцями стільки часу, скільки буде потрібно», – пояснила координатор програми.

Вона також додала, що бійцям, які братимуть участь у програмі, гарантують безкоштовну діагностику стану здоров’я, індивідуальний підхід, реабілітаційну програму у спеціалізованій клініці, безкоштовне проживання і харчування, а також продуману систему пересування містом та організацію вільного часу.

«Уже є домовленість з лікарями і медичними закладами, в яких військові проходитимуть реабілітаційний курс. Часових обмежень немає, бо кожен з бійців потребує індивідуального підходу і власної реабілітаційної програми. Всього протягом місяця ми зможемо прийняти до 50-ти поранених бійців», – підкреслила Марта Пивоваренко і додала, що в разі необхідності перебування з пораненим військовим супроводжувальної особи для неї також буде створено відповідні умови.

Програма «Сильні духом» також передбачає спілкування військового із психологом як у період перебування бійця на реабілітації, так і після його повернення додому.

«Окрім фізичної реабілітації, ми розглядаємо можливість допомоги нашим захисникам у пошуку роботи. Бо деякі хлопці через поранення не можуть повернутися на своє робоче місце», – підкреслила Марта Пивоваренко.

Для участі у проекті «Сильні духом» необхідно надіслати заявку та скановану копію історії хвороби бійця. Після ознайомлення з лікарським висновком лікарі-реабілітологи кожному військовому нададуть свої рекомендації і висновок про потребу в реабілітації.

Заявки на участь у програмі фізичної реабілітації можна надсилати на електронну адресу rehabilitationato@gmail.com з позначкою в темі листа «реабілітація АТО».