Під час навчань понад 1100 учасників із 30 країн-членів та держав-партнерів НАТО відпрацьовуватимуть на практиці аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи в стислих часових рамках, наближених до реальних умов, повідомляє ГУ ДСНС України у Львівській області.

За сценарієм, буде імітовано обвал сіркової шахти, спричинений вибухом газоповітряної суміші. Разом з цим планують, що вибух буде генерувати сильні локалізовані сейсмічні хвилі, які спричинять велику кількість жертв і значні пошкодження критичної інфраструктури, у тому числі хімічні розливи та інцидент з радіаційними речовинами.

На думку представників рятувальної служби, навчання сприятимуть зміцненню потенціалу країни для ефективної координації заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха.

Як писав «Вголос», під час навчань рятувальники демонструватимуть свою майстерність у доланні радіаційно-хімічної катастрофи, допомозі при ДТП, гасінні лісової пожежі, ліквідації наслідків землетрусу та завалу будівлі.

Навчання проходитимуть на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ ЗСУ та в районі Новояворівської «Сірки».

Участь у відкритті навчань візьме Президент України Петро Порошенко.

Навчання триватимуть до 25 вересня.