Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Майже чотири сотні новобранців пройшли урочистим маршем перед своїми рідними, друзями, представниками влади, духовенством та очільником ДПСУ Петром Цигикалом.

«За 4 роки російсько-української війни, спочатку у складі АТО, а тепер ООС, на Донбасі пройшли службу 19 000 прикордонників. Вони продемонстрували приклад мужності, героїзму та самопожертви. На жаль, у цій неоголошеній війні 70 наших побратимів загинули, 431 зазнали поранень, ще п’ятьох вважають зниклими без вісти. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто віддав життя за свободу і незалежність України», – зазначив у вітальному слові генерал-полковник Цигикал, після чого усі присутні вшанували полеглих у війні з РФ хвилиною мовчання.

Окремо глава ДПСУ наголосив, що строковиків, які сьогодні стали справжніми «зеленими беретами», у зону проведення ООС не скеровуватимуть.

«Хочу заспокоїти батьків і рідних: за жодних умов ми не скеровуємо строковиків у район проведення ООС. Там проходять службу лише військовослужбовці за контрактом, які виявили особисте бажання, пройшли ретельний відбір та навчання», – повідомив Петро Цигикал.

Разом з тим, перший заступник начальника Кінологічного центру з організації навчального процесу Ростислав Сищук повідомив, що загалом на навчанні у Великих Мостах перебували 720 осіб:

«Вони пройшли місячний курс спеціальної підготовки (тактика прикордонної служби, прикордонний контроль, вогнева підготовка, особиста безпека, застосування сили, інженерна підготовка та інші). Сьогодні 376 з цих строковиків прийняли присягу і невдовзі будуть скеровані у підрозділи охорони кордону для проходження служби. Більшість з них скеруємо на ділянку Західного регіонального управління – Чернівецький, Мукачівський та Чопський прикордонний загони».

Також під час урочистостей Преосвященний Владика Єпископ Сокальсько-Жовківський Михайло Колтун благословив юнаків на військову справу, а діти влаштували флешмоб.

Окрім цього для гостей свята і військовослужбовців організували показовий виступ кінологів та концерт Академічного ансамблю пісні і танцю ДПСУ.