Сьогодні виконуючий обов’язки керівника Львівського облвиконкому Петро Олійник підписав розпорядження про створення на Львівщині загонів самооборони
Сьогодні на своєму засіданні президія Львівської обласної ради прийняла рішення про створення комітет самооборони, який передбачає створення загонів самооборони.
Створюється також штаб комітету самооборони, який відповідно до рішення президії облради очолив голова Львівської обласної вільної профспілки працівників освіти Андрій Соколов.
Виконуючий обов’язки керівника УМВСУ у Львівській області Михайло Ваврин розповів „Контекст-медіа”, що відповідно до Закону України „Про участь в охороні громадського порядку”, Закону „про місцеву міліцію” у Львові створюються комітети самооборони, які візьмуть на себе відповідальність по забезпеченні охорони громадського порядку під час масових акцій протесту, які проводяться у Львові і області. „Це не є альтернатива міліції, оскільки на міліцію покладено не лише охорону громадського порядку, а й боротьба із злочинністю, а народні дружини — виключно охорона громадського порядку”, — наголосив він.
Михайло Ваврин пояснив, що досі були стихійні групи охорони громадського порядку. Тепер, за його словами, буде створено штаб при комітеті самооборони, який упорядкує цих всіх людей, які здійснюють охорону громадського порядку.
Михайло Ваврин також зазначив, що буде розроблено положення і структуру комітету самооборони.
Як повідомляло агентство, 24 листопада на позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати створили виконком облради. Виконуючим обов’язки голови виконкому призначений керівник Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Петро Олійник. Першим заступником призначили керівника фракції „Наша Україна” Львівської облради Олега Канівця.
Крім цього депутати відсторонили від виконання службових обов’язків голову ДПА у Львівській області Мирослава Хом’яка, першого заступника голови ДПА у Львівській області, начальника податкової міліції області Станіслава Коваленка, начальника УМВСУ у Львівській області Олега Сала, першого заступника начальника УМВСУ Ярослава Скибу, начальника Західної регіональної митниці Тараса Козака, гендиректора „Львівлісу” Михайла Кутя та начальника управління пасажирського транспорту Львівської ОДА Ігоря Думу.
Натомість депутати призначили виконуючим обов’язки начальника УМВСУ у Львівській області Михайла Ваврина, його заступником Ігоря Тереха, головою ДПА у Львівській області Василя Рябошапку, Гендиректором ДЛГО „Львівліс” Анатолія Дейнеку.
В. о. начальника управління пасажирського транспорту та начальника Західної регіональної митниці депутати ще не призначили.