Як пише кореспондент «Вголосу», організатори фестивалю наголошують: створили захід, аби показати, що боротьба має бути не тільки фізична, але і інтелектуальна. 

Андрій Пиндик, організатор інтелектуального блоку фестивалю розповідає: «Ми хочемо закликати молодих людей – учасників фестивалю бути активними, брати участь у процесах державотворення та суспільної відповідальності».

Для цього створили навіть спеціальний намет, у якому читали лекції. «Ми почали із віршів, потім про медіа - як вони несуть відповідальність за те, що вони пишуть, говорили також про історію та кримських татар у Львові», – каже пан Андрій. 

Хедлайнером фестивалю стала легендарна група «Кому вниз». Її соліст Андрій Середа відзначив, що відчуває дух предків, адже Зашків є малою батьківщиною Євгена Коновальця. 

Андрій Середа також розповів, що допомогою українській армії його команда займається із самого початку військових дій на території України. «Ми і автомобілі відправляємо, і робимо інші благодійні штуки. В першу чергу вони адресовані нашим справжнім воїнам, а не вимушеним юнакам. Моя родина займається волонтерством, але не їздить туди, а проводить майстер-класи з правильного використання новітніх аптечок. Вчать, як себе привести до ладу, а не дурно закінчити своє життя.

Завдяки таким фестивалям в українському суспільстві іде класна консолідація. Будь-які патріотичні заходи мають величезний потік енергії. Так звана війна відрізняється від так званого миру темпом. Війна дає можливість швидше розвиватись. І дивитися на те, хто не розвивається. Бо то є падлюка, хто не розвивається. Перемоги усім нам. Не захисту, не оборони, а саме перемоги», – побажав усім Андрій Середа.

Андрій Пшик, комендант фестивалю розповів, що цьогоріч до традиційної програми заходу додалась смолоскипна хода, дитячий майданчик і волонтерські намети:  «Зараз, коли іде війна, ми маємо поєднати вишкіл молоді з інтелектуальною підготовкою».

Триватиме фестиваль до сьогоднішнього вечора. Його вже відвідали близько трьох тисяч гостей.