Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я обдержадміністрації Ростислав Ступницький під час візиту в Стебницьку соляну шахту, що знаходиться у Дрогобицькому районі Львівщини, повідомили у прес-службі МОЗ України. 

За його словами, спелеологи та науковці детально обстежили підземні виробки і зібрали матеріали для проведення відповідних досліджень. Також він додав, що попередні висновки дають підставу стверджувати, що лікувальний ефект в Стебницькій шахті буде кращим, ніж у соляній шахті Велічка в Польщі та в інших спелеолікарнях Європи та СНД.

Ростислав Ступницький  повідомив, що відкриття такої лікарні є важливим для десятків тисяч українців, які потребують спелеотерапевтичного лікування при десятках різних хвороб, в першу чергу, бронхіальної астми, хронічних бронхітів, алергічних захворювань. «Саме тому на базі Стебницької міської лікарні планується створити стаціонарне відділення для лікування пацієнтів за допомогою спелеотерапії, що дозволить отримувати унікальні результати», – додав він.

Як повідомили у МОЗ, Стебницька шахта, в якій планується відкрити лікарню, існує понад 160 років, повністю безпечна – відсутній метан, радіаційний фон не підвищений. За всі останні роки тут не відбулося жодних руйнувань, жодних притоків води. Шахта розташована за два кілометри від центру Трускавця, а це дасть можливість пацієнтам санаторіїв Трускавця поєднувати бальнеологічне лікування зі спелеотерапевтичним.

Нині науковці продовжують опрацьовувати дані, отримані при дослідженні підземних виробок, а також планують розпочати розробку техніко-економічного обґрунтування облаштування спелеолікарні.