«Питання виявлення осіб з підвищеним артеріальним тиском є дуже актуальним. Адже щорічно 500 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених артеріальною гіпертензією», – йдеться у повідомленні.

У ході минулорічної акції виміряно артеріальний тиск у 37,7% дорослого населення (63,7% від оглянутих працездатного віку).

Артеріальну гіпертензію (підвищення тиску) виявлено у 199 994 осіб – 26,6% від оглянутих; у працездатному віці – виявлено АГ у 105 567 – 21,6% від оглянутого населення.

Вперше АГ виявлена у 27 292 осіб  (36% від оглянутого дорослого населення) у працездатному віці – у 16 725 осіб  (33,4% від оглянутого населення працездатного віку).

На диспансерний облік медики взяли – 23 447 осіб.

Цьогоріч, медичні сестри лікувально-профілактичних установ області, які пройшли відповідну підготовку будуть проводити вимірювання артеріального тиску у працівників дошкільних установ, шкіл, вищих та середніх спеціальних закладів, обласних, міських, районних та сільських медичних установ, аптечних закладів, торгівельних організацій та транспортних установ.

Крім цього пости медсестер будуть встановлені в поліклініках, лікарських амбулаторіях та в інших місцях масового перебування населення.

Дані про громадян у яких буде виявлено підвищений артеріальний тиск передадуть дільничним терапевтам, сімейним лікарям, а також кардіологам для дообстеження і встановлення діагнозу, а хворі з патологічними ускладненнями будуть направлені на стаціонарне обстеження та лікування.

Крім цього запланований виступ кваліфікованих терапевтів, кардіологів з питань здорового способу життя, шкідливості тютюнопаління та зловживання алкогольними напоями.