Як повідомили Вголосу у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Львівській області, нарада відбулася за участі в.о. начальника Держуправління Мирослав Хом’яка, заст. начальника Держекоінспекції в Львівській області Л.П.Кравця, начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Д.В.Мороза, начальника управління промполітики ОДА В.П.Сторожука, начальника управління ЖКГ Євгена Бентковського, головного державного санітарного лікаря Львівської області Романа Павліва.

Про стан поводження з імпортованими нейтралізованими гудронними залишками з Угорщини доповів в.о. начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області М.С.Хом’як. У виступі природоохоронець зазначив, що впродовж 2002 – 2003 років на територію Львівської області Державним підприємством МВС України „Спецсервіс” та ТзОВ „ОСМА-Ойл” з Угорщини було ввезено 19,898 тис. тонн нейтралізованих гудронних залишків та 3,044 тис. тонн котлових залишків ангідриду малеїнової кислоти, які згідно Базельської конвенції належать до небезпечних відходів. Через незабезпечення ДП „Спецсервіс” та ТзОВ „ОСМА-Ойл” вимог природоохоронного законодавства запланована утилізація імпортованих відходів не проведена, у зв’язку з чим на території області зберігається 1174 тонн нейтралізованих гудронних залишків та 18,928 тис. тонн модифікатора типу „МГ”, виготовленого з нейтралізованих гудронних залишків та котлових залишків ангідриду малеїнової кислоти. Умови зберігання цих речовин не відповідають нормам екологічної безпеки. Окрім цього, зберігання цих відходів на території України є грубим порушення вимог Базельської конвенції.

Керівник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області наголосив, що на даний час на території Львівської області екологічно безпечні технології переробки зазначених відходів та модифікаторів не опрацьовані.

Мирослав Хом’як наголосив на необхідності забезпечити екологічно безпечне зберігання цих речовин до вирішення процедури реімпорту необхідно.

Як повідомляв Вголос, у 2002-2003 роках ТзОВ «Осма-Ойл» прийняла з Угорщини 27 нейтралізовані гудрони для утилізації їх на Добротвірській ТЕС. Угорська сторона пообіцяла за утилізацію гудронів надати львівській фірмі обладнання і технологію для переробки кислих гудронів загальною вартістю 2 млн. євро. Добротвірська ТЕС під тиском з боку жителів Добротвору відмовилася спалювати відходи.

у 2007 році голова Львівської ОДА Петро Олійник заявив, що за фірмою, яка завезла в Україну угорські гудрони, «стоїть» МВС України.

Гудрони - це шкідливі залишки нафтопереробки, до хімічного складу яких входять токсичні речовини, важкі метали та інші небезпечні сполуки, які спричиняють у людини алергію, розвиток ракових клітин та інше.