Цьогорічна проща приурочена пам’яті страдецьких блаженних, Дню мирянина та 25-літтю виходу УГКЦ з підпілля, повідомила прес-служба Львівської облради. 

До багатотисячної Всеукраїнської прощі долучився голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик.

Він, зокрема, зазначив: «Цього року у селі Страдч уже вкотре зібралися паломники з усієї України для того, щоб взяти участь у Божественній літургії і Хресному ходу, збагатити себе духовно, зрозуміти велич віри і відчути на собі великий вплив Божого слова та цього святого місця».

Ярослав Качмарик відзначив особливість цьогорічної прощі: «Якщо у попередні роки люди йшли, як правило, щоб помолитися за себе, за своє здоров’я, то цього року ми молимося за Україну, бо всі відчуваємо, наскільки важливо для тих людей, які ризикують своїм життям, захищаючи нашу українську ідею у східних регіонах нашої держави. Ми відчули на собі, як молитва допомагала під час Революції Гідності. Нині ми молимося за тих, які обороняють Україну.

Віримо в те, що Бог буде милостивий до українського народу.  Мабуть, ми вартуємо того, бо українці­ – це люди глибоко віруючі, і та кількість людей, яка тут зібралася, це підтверджує».