Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

В урочистому вшануванні також взяли участь представники офіційної делегації з Австрії, депутати парламенту та члени тірольського відділення Австрійської меморіальної організації «Чорного Хреста» - ініціатори відновлення меморіалу, представники Державного історико-архітектурного заповідника в м. Жовкві, священства та громадськості.

Іван Груник від імені голови облдержадміністрації привітав всіх учасників, а також нагородив Почесною грамотою облдержадміністрації за багаторічну благодійну діяльність з ушанування пам'яті загиблих у військових конфліктах на теренах Львівщини та розвитку українсько-австрійської співпраці-колишнього куратора Тірольського федерального департаменту Австрійського «Чорного хреста» Ернеста Муррера, колишнього піклувальника Тірольського федерального департаменту Австрійського «Чорного хреста» Гельмута Еренштрассера, голову федерального департаменту Австрійського «Чорного хреста» в Тіролі Германа Хоттера та капітана відділення Австрійського «Чорного хреста» в Єнбаху Ганса Пікснера.

Після церемонії освячення меморіального комплексу відбулося покладання вінків та квітів до монументу на цвинтарі та офіцерської могили.

Після здобуття незалежності Україною австрійська меморіальна організація «Чорний Хрест» розпочала діяльність спільно з місцевими органами влади по впорядкуванню місць поховань часів І Світової війни. На Львівщині впорядковані крупні меморіальні комплекси в с.Гійче (1996 рік), м.Городку (2009 рік).

Починаючи з 2010 року проводяться заходи по впорядкуванню поховань в смт Івано-Франкове (Яворівський район) та с. Черневе (Мостиський район). З австрійського боку питанням займається тірольський департамент «Чорного Хреста» у співпраці з Державним історико-архітектурним заповідником в м.Жовкві.

Відомо, що в Івано-Франковому поховано тисячі австрійських, угорських та російських солдат, учасників згаданих битв, а на цвинтарі в Черневому – сотні австрійських, німецьких та російських воїнів, які полягли в 1915 році.

Історичні елементи меморіалів збереглись, зокрема, бетонні огорожі та обеліски, окремі надмогильні плити тощо. Проекти реставрації передбачають впорядкування наявних частин та доповнення окремих втрачених деталей. Після приведення комплексів в порядок планується подати пропозиції про включення їх в перелік пам’яток нерухомої спадщини місцевого значення.