Про це повідомила прес-група навчань «Репід Трайдент - 2012».

Участь у цьому навчаннібрали військовослужбовці з Сербії, Грузії, Республіки Македонія та Молдови навчалися алгоритму дій щодо наближення та входження в будівлю під час її обшуку, використанню засобів маркування перевіреного простору та обшуку нежитлових будівель.

Для реалістичності бійцям багатонаціональних підрозділів протидіяла спеціальна група, до якої увійшли воїни-десантники 80 окремого аеромобільного полку 13 АК на чолі із лейтенантом Сергієм Романовським.

«Обстеження житлових будівель та нежитлових споруд є однією із стандартних процедур під час миротворчих операцій у будь-якій «гарячій точці». У населених пунктах і закинутих будівлях можуть переховуватись терористи, є висока ймовірність влаштування складів зі зброєю та боєприпасами, використання їх як постійних баз для переховування незаконними озброєними формуваннями. Просто так, без спеціальних навичок подібний «законспірований» прихисток знайти не можливо. Миротворцям потрібно налагоджувати товариські стосунки із місцевим населенням, узгоджувати дії з іншими сторонами які задіяні в конфлікті. А також військовими підрозділами які задіяні в операції: групами які проводитимуть обшук, забезпечуватимуть безпеку, встановлюватимуть зовнішній та внутрішній кордони, місцевою поліцією, групою розмінування тощо», – розповів десантник.

«Сьогодні ми самі на деякий час стали «терористами». А для того, щоби перевірити рівень навченості наших колег ми підготували у будівлі декілька засідок, «замінували» імітаційним зарядом вхідні двері та створили у підвали прихований склад зі зброєю. Усі маємо зброю із холостими набоями та обладнання імітації двостороннього вогневого контакту «Майлз». Так що просто так, без бою, атакуючим не здамося». – додав він.

Спостерігач на навчальному місці сержант першого класу армії США Омар Мальдонадо підтвердив ці твердження. Адже він, разом зі своїм підрозділом, починаючи із 2003 року тричі брав участь у бойових діях: один раз у Республіці Ірак, і двічі – у Афганістані.

Першими на штурм будівлі пішов македонсько-молдовський взвод. Й, хоча усі «терористи», які засіли у споруді були знешкоджені, а склад зі зброєю знайдено, штурмуючий підрозділ також поніс втрати. Було умовно «поранено» одного із македонців. Таким чином учасники занять відпрацювали елемент евакуації пораненого та виклику медичного вертольоту.

Зі слів лейтенанта лейтенанта Сергія Романовського, бійці штурмової групи діяли упевнено та згуртовано. Однак припустилися певних тактичних прорахунків. Зокрема, використовували навички штурму будівлі у міських умовах, не використовуючи переваги лісового масиву, який із двох боків оточує навчальне місце.

А от на іншому навчальному місці «терористи» успіху не досягли. На дорожньому контрольно-перепускному пункті, організованому на віддалених підступах до важливого об’єкту «Аеродром», спільно навчалися взводи багатонаціональної розвідувальної роти укомплектованої військовослужбовцями ЗС України та Республіки Молдова.

Додамо, що підготовчі заняття із учасниками навчань триватимуть до 21 липня. Із 23 до 26 липня, у контексті активної фази «Репід Трайдент-2012» відбудеться операція «Рішучий Удар», плануванням та підготовкою якої займаються офіцери створених українсько-американських та багатонаціональних штабів.

У навчаннях беруть участь понад 1400 військовослужбовців із 16 країн світу.