Про це повідомив перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, керівник обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Йосиф Ситник, інформує прес-служба парторганізації.

Станом на сьогодні від учасників антитерористичної операції та родичів загиблих під час Революції Гідності й АТО надійшло 187 клопотань. За результатами розгляду яких Держземагентством у Львівській області прийнято 10 рішень, наказів про затвердження проектів землеустрою та надано у власність земельних ділянок площею 1,14 га.

Ще у червні цього року на виконання рішень центральних органів влади Йосиф Ситник дав доручення управлінню Держземагентства у Львівській області та органам місцевого самоврядування зарезервувати відповідні земельні масиви із земель запасу державної власності для забезпечення сімей, родичі яких загинули під час Революції Гідності та антитерористичної операції, а також для військовослужбовців Збройних сил України та інших силових структур, що беруть участь в антитерористичній операції.

Загалом площа зарезервованих земельних ділянок станом на вересень 2014 року вже становить 991 га, з яких за межами населених пунктів визначено 60 земельних ділянок площею 479 га, а у межах населених пунктів – 121 земельну ділянку площею 512 га.

Зокрема, у Буському районі для учасників АТО зарезервовано земельних ділянок площею близько 232 га, Бродівському – 15 га, у Дрогобицькому – 50 га, Жидачівському – 108 га, Жовківському – 111 га, Золочівському – 15 га, Миколаївському – 60 га, Стрийському – 31 га, Яворівському – 47,9 га тощо.

Виділені земельні ділянки призначені для індивідуального житлового будівництва та ведення особистого селянського господарства.

За словами Ситника, на території області проживає 49 членів сімей, родичі яких загинули під час Революції Гідності, понад 250 членів сімей рідні яких загинули у зоні АТО та понад вісім тисяч воїнів, які воювали і продовжують перебувати на східних теренах України та які мають право на отримання земельних ділянок.

«Після проведення відповідних розмов щодо виділення земельних ділянок, 13 громадян вже виявили бажання отримати земельні ділянки для ведення особистих селянських господарств, окремі відмовляються від землі, проте, заяви продовжують надходити як в ЛОДА, так і до місцевих органів влади», – додав він.

У свою чергу військовослужбовці, щоб отримати земельну ділянку, повинні звернутися з відповідним документом, що посвідчує участь в антитерористичній операції. Це може бути – посвідчення, довідка, наказ тощо. Також, учасникам АТО держслужбовці повинні надати допомогу при складанні відповідного клопотання, забезпечити надання графічного матеріалу з бажаним місцем розташування земельної ділянки та в межах законодавства надавати всебічну консультативну допомогу щодо подальшого оформлення права власності на земельну ділянку.

Також перший заступник голови ЛОДА повідомив, щоб інші громадяни, які мають на це право, активно звертались щодо виділення земельних ділянок та визначались із вибором місця їх розміщення. «При надходженні клопотань Держземагентство невідкладно розгляне питання щодо прийняття відповідних наказів», – зазначив він.