Відзнаки родичам упівців вручали голова оргкомітету із проведення заходу, депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Олег Панькевич та координатори проекту із вручення Хрестів Микола Посівнич і Михайло Романюк.  

Олег Панькевич під час виступу наголосив на важливості подібних проектів для формування національної свідомості. «Люди, які не знають свого минулого – ними легше управляти. Саме тому сьогоднішній владі не потрібні наші цінності, не потрібен їм червоно-чорний прапор, бо «що скажуть наші сусіди». Попри це, ми маємо передати пам’ять про нашу історію наступним поколінням», – наголосив свободівець.

Із вітальним словом також виступили: соліст Львівської опери Роман Ковальчук, голова Об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех, голова «Легіону Свободи. Бродівщина» Микола Габа та учасник російсько-української війни, історик Михайло Галущак.

Перелік вихідців із Бродовського району, нагороджених Хрестами бойової заслуги УПА:

1. Заєць Михайло – згідно з Наказом Головного військового штабу УПА ч. 1/52 від 20.06.1952 р. охоронець Головного Командира УПА Василя Кука – «Леміша». Михайло Заяць – «Влодко» нагороджений Срібним хрестом бойової заслуги ІІ кляси.

2. Качан Роман – згідно з Наказом військового штабу воєнної округи 2 «Буг» ч. 1/48 від 10.09.1948 р. Поручник СБ Роман Качан – «Гроза» нагороджений Бронзовим хрестом бойової заслуги.

3. Лесюк Михайло – згідно з наказом військового штабу воєнної округи 2 «Буг» ч. 1/48 від 10.09.1948 р. кущовий провідник ОУН Михайло Лесюк – «Жук» нагороджений Бронзовим хрестом бойової заслуги.

4. Маслюк Йосип – згідно з наказом Золочівського окружного проводу ОУН ч. 1/52 від 5.08.1952 р. керівник Підкамінського районного проводу ОУН. Йосип Маслюк – «Черник» нагороджений Бронзовим хрестом бойової заслуги.

5. Матвіїв Юліан – згідно з Виказом відзначених УПА-Захід від 1.09.1946 р. командир куреня УПА «Перемога» Юліан Матвіїв – «Недобитий» нагороджений Бронзовим хрестом бойової заслуги.

6. Мельничук Федір – згідно з наказом військового штабу воєнної округи 2 «Буг» ч. 2/49 від 30.11.1949 р. стрілець кущової боївки Федір Мельничук – «Стрілець» нагороджений Бронзовим хрестом бойової заслуги.

7. Сітка Олексій – згідно з наказом військового штабу воєнної округи 2 «Буг» ч. 1/48 від 10.09.1948 р. керівник Заболотцівського районного проводу ОУН Олексій Сітка – «Підкова» нагороджений Бронзовим хрестом бойової заслуги.

8. Федорук Юрій – згідно з Постановою УГВР від 8.10.1945 р. і Наказом Головного військового штабу УПА ч. 4/45 від 11.10.1945 р. керівник Генеральної округи ОУН ОСУЗ Юрій Федорук – «Лемко» нагороджений Срібним хрестом заслуги.

9. Федун Петро – згідно з Постановою УГВР від 22.11.1947 р. і Наказом Головного військового штабу УПА ч. 3/47 від 5.12.1947 р. керівник Головного осередку пропаганди при Проводі ОУН Петро Федун – «Север» нагороджений Срібним хрестом заслуги.

10. Федун Петро – згідно з Постановою УГВР від 1.11.1950 р. і Наказом Головного військового штабу УПА ч. 1/51 від 25.05.1951 р. заступник Головного Командира УПА Петро Федун – «Волянський» нагороджений Золотим хрестом заслуги.

11. Федун Петро – згідно з Постановою УГВР від 15.06.1952 р. і Наказом Головного військового штабу УПА ч. 1/52 від 20.06.1952 р. полковник УПА Петро Федун – «Полтава» нагороджений Золотим хрестом бойової заслуги І кляси.

Петро Федун–«Полтава» (ідеолог ОУН)

12. Михаль Степан – згідно з наказом військового штабу воєнної округи 2 «Буг» ч. 3/48 від 23.10.1948 р. вістун УПА, керівник Лешнівського кущового проводу ОУН Степан Мигаль – «Гонта» нагороджений Срібним хрестом бойової заслуги І кляси.

13. Дубина Василь – згідно з Наказом Золочівського окружного проводу ОУН ч. 1/52 від 5.08.1952 р. бойовик охорони Золочівського надрайонного проводу ОУН Василь Дубина – «Славко» нагороджений Бронзовим хрестом бойової заслуги.

14. Котельницький Григорій – згідно з Наказом Головного військового штабу УПА ч. 1/45 від 25.04.1945 р. хорунжий УПА, командир Золочівського тактичного відтинку 11 «Пліснесько» Григорій Котельницький – «Шугай» нагороджений Срібним хрестом бойової заслуги І кляси.