На Львівщині вшанували пам'ять сотника УГА, командира УВО, крайового провідника ОУН Юліана Головінського.

Про це пише прес-служба Львівської ОДА.

У Храмі Успіння Пресвятої Богородиці у с. Великі Глібовичі відбулася Свята літургія за борців за волю України й українське військо. Опісля на могилі Юліана Головінського громадськість запалила лампадки. Також відбувся чин панахиди.

Довідково:

Юліан Головінський народився 1 грудня 1894 року в містечку Радимні (Польща).

Під час Першої Світової війни вступив на службу до австрійської армії. У рядах  30-го піхотного полку у 1914—1918 рр. воював на італійському фронті. Отримав старшинський ступінь поручника, здобув ряд нагород за відвагу.

Після закінчення Першої Світової війни переїхав до Любашева. Дізнавшись про проголошення ЗУНР, розпочав організацію українських збройних відділів на Любашівщині, які стали основою для формування 6-ї, так званої Равської, бригади Української Галицької Армії, в якій поручник Головінський довгий час був начальником штабу, а згодом, у ранзі сотника, командиром.

Після відступу УГА на південь України Головінський потрапив до польського полону, пройшов через польські табори для інтернованих (Фридріхвіц, Ялівець), звідки втік і дістався Праги, де й закінчив навчання, здобувши ступінь лікаря-ветеринара в місті Брно.

1924 року повернувся до Галичини і надалі брав участь у визвольній боротьбі у складі Української Військової Організації. Наприкінці 1924-го Юліан Головінський стає Крайовим командантом УВО і створює легендарну «Летючу Бригаду». Протягом всього свого керування Крайовою Командою УВО він не тільки очолював «Летючу Бригаду», але й особисто брав участь у її роботі, в тому числі і нападі на головну пошту Львова 28 березня 1925 р.

У справі замаху на польського куратора Собінського 1927-го був заарештований. Польська поліція, впевнена у причетності Головінського до діяльності УВО, встановила за ним нагляд, що стало підставою для звільнення Головінського з посади Крайового команданта УВО. Навесні 1930 р. Юліан Головінський стає Крайовим Провідником ОУН.

20 вересня 1930 року був заарештований у Львові. Після десятьох днів в'язниці його повезли на опізнання до Бібрки. 30 вересня 1930-го агент Радонь дорогою до Глібович застрелив Ю. Головінського. Офіційно було проголошено про загибель Головінського під час спроби втечі.

Похований у Великих Глібовичах.