Про це сьогодні на прес-конференції розповів начальник відділу культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА Андрій Левик.

«Це дуже довга робота, яка розпочалась із 2009 року. Була створена робоча група українців та поляків. Вона працювала над вибором об’єктів і після дискусій, об’їздів, а тоді було рішення пропонувати по 8 об’єктів із України та Польщі, – пояснив Левик.

21 червня цього року у Камбоджі 8 українських дерев’яних пам’яток архітектури були прийняті до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

«На Львівщині це 4 церкви, також 2 у Закарпатській та 2 в Івано-Франківській. У Львівській області: церква Пресвятої Трійці у Жовкві, у с. Потеличі, Жовківського району, – церква Святого Духа, також у Турківському районі є церква Собору Пресвятої Богородиці, і остання церква  – Святого Юри у Дрогобичі», – розповів начальник відділу.

За його словами, кожен із цих об’єктів потребує ремонтних робіт. Наприклад, у двох із церков, у Дрогобичі та Потеличі, потрібно відремонтувати невідкладно дах.

«У Дрогобичі церква за останні роки потерпіла двічі від буревію. Також град там побив дах», – додав Левик.

Але, як він наголосив, перед початком ремонту церков необхідно зробити проектну документацію.

«Наприклад, на повне упорядкування об’єкту у Потеличах потрібно близько 6 млн.грн. Кошти на такі ремонти потрібні великі. Цього року з обласного бюджету передбачено кошти на влаштування громозахисту. На Дрогобицьку церкву виділили 60 тис.грн. На храм в Потеличах також виділили близько 60 тис.грн.», – розповів Левик.

Нагадаємо, що у минулому році Андрій Левик розповідав, що вказані церкви є у непоганому стані.