Як повідомили у Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, у населених пунктах Львівської області проживає 2,7 млн. осіб населення, які разом з промислово-господарським комплексом створюють щорічно біля 5 млн. куб. м твердих побутових відходів, з яких централізованим збором та захороненням охоплено лише 1,8 млн. куб. м (37%), решта вивозиться стихійно.

«Переважна більшість полігонів працює в режимі перевантаження, тобто з порушенням проектних показників щодо обсягів накопичення відходів. Водночас через відсутність необхідних споруд та механізмів технологія захоронення здійснюється з порушенням нормативних вимог, що в свою чергу призводить до забруднення навколишнього природного середовища», - відзначають екологи.

Згідно із отриманими даними від 7 міських та 18 районних оргкомітетів акції, кількість сміттєзвалищ області становить 357 одиниць. Найбільше сміттєзвалищ розміщено у Золочівському районі (73), у Сокальському (64), у Мостиському (50) та 58 - у Самбірському районах.

На 2011 рік Держуправлінням ОНПС у Львівській області видано лише 14 дозволів на розміщення твердих побутових відходів на сміттєзвалищах області. Із загальної кількості сміттєзвалищ в районах області паспортизовано лише 12.

75 сміттєзвалищ області не відповідають вимогам законодавчих та нормативних актів (27 сміттєзвалищ у Сокальському, 23 – у Миколаївському та 21 – у Буському районах). Не відповідає екологічним вимогам і Львівське сміттєзвалище МКП „Збиранка”.

На території області 46 сміттєзвалищ підлягають закриттю, найбільше у Миколаївському (22) та Буському (20) районах.

Організоване збирання і перевезення твердих побутових відходів забезпечено у 306 населених пунктах області. У Стрийському районі організованим збиранням охоплені усі населені пункти (70), у Дрогобицькому включено 47 із 76 населених пунктів.

Кількість виявлених протягом року стихійних сміттєзвалищ в районах області становить 425 одиниць, з них станом на 1.01.2011р. 399 ліквідовано. Найбільша кількість стихійних сміттєзвалищ була виявлена у Сокальському - 64 (з них ліквідовано 60), та Мостиському - 48 ( з них ліквідовано 46) районах.

В області знайдено місця для розташування нових сміттєзвалищ в Городоцькому, Миколаївському та Сколівському районах та у м. Бориславі.

За результатами акції найкраще спрацювали Бродівський, Миколаївський і Пустомитівський райони.