Як повідомляє ВЗГ ГУМВС України у Львівській області, до відділу внутрішньої безпеки у Львівській області 7 грудня цього року звернувся 20-річний безробітний львів’янин та повідомив, що працівник науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України у Львівській області вимагає в нього грошову винагороду в сумі 200 доларів США за проведення авто-технічного дослідження його автотранспортного засобу після ДТП.

Заяву громадянина в порядку ст. 97 КПК України зареєстровано в журналі реєстрації записів та подій УБОЗ ГУМВС України у Львівській області від 7 грудня цього року.

Працівники ГУБОЗ МВС України дійсно зафіксували зустріч заявника та правоохоронця, під час якої заявник передав останньому 200 доларів США за прискорення авто-технічного дослідження. Після передачі грошової винагороди, за участю працівників міліції спецпідрозділу «Сокіл» ГУМВС України у Львівській області, зазначений правоохоронець був затриманий працівниками ВВБ у Львівській області СВБ ГУБОЗ МВС України.

Під час огляду місця події, в чохлі мобільного телефону виявлено кошти в сумі 200 доларів США, які зі слів заявника він передав на вимогу затриманого працівника НДКЦ, що зафіксовано протоколом огляду місця події та вилученням цих грошових знаків. У подальшому, в ході огляду робочого місця затриманого в його службовому кабінеті, де серед робочих матеріалів виявлено висновок експертного дослідження за фактом скоєння ДТП, яке мало місце на автодорозі «Львів-Городок» 6 грудня цього року за участю заявника та велосипедиста.

Протоколом огляду службового кабінету, вищенаведені матеріали авто-технічного дослідження вилучено.

Перевірку за цією заявою провели працівники внутрішньої безпеки. Наразі зібрані матеріали в порядку ст.97 КПК України направлено до прокуратури м. Львова, так як в діях працівника міліції вбачаються ознаки злочину, передбачені ст.364 «Зловживання владою або службовим становищем» КК України.