Як повідомляє Асоціація гірських провідників «Ровінь», з 27 липня по 5 серпня у Карпатах Львівщини було проведено навчальний десятиденний семінар-тренінг з метою підвищення професійного рівня провідників по горах.

Навчальний курс було проведено за новорозробленою методикою викладу, яка основана на практичному досвіді провідних українських та польських фахівців з гірського туризму. У навчальному процесі враховано сучасні європейські знання та практики, які адаптовано до місцевих вимог та умов.

У навчанні взяло участь 30 зацікавлених осіб з: м. Львова та Львівської області, м. Запоріжжя та Республіки Польща. Впродовж усього навчального процесу слухачі семінару безкоштовно забезпечувалися: транспортними послугами, роздатковими навчальними матеріалами, офісним мультимедійним обладнанням, навчальним гірсько-туристичним спорядженням тощо.

Заняття проводилися з 09:00 до 19:00 год. щоденно протягом 10 днів безпосередньо у Львівських Карпатах на території Навчально-Інформаційного Центру Асоціації Гірських Провідників "Ровінь".

В рамках семінару слухачі прослухали лекційні заняття на теми: Історичний екскурс, спортивно-оздоровчий туризм в Україні, гірські масиви світу та України, туристичні можливості краю, знакування туристичних шляхів, організація та проведення туристичних походів, топографія і орієнтування на місцевості, техніка пересування та подолання перешкод, вузли та їх застосування, медичне забезпечення та до лікарська допомога, вимоги до керівника походу, робота з туристами.

Були проведені тренінгові заняття: в’язання вузлів, організація переправи, орієнтування на місцевості тощо.

Було здійснено навчальні одноденні походи:
1. Навчальний Центр "Ровінь" - Урицькі скелі (Фортеця Тустань) - Ямельницькі скелі (~24 км);
2. с. Крушельниця - Гора Парашка (1256 м.) - Водоспад Гуркало;
3. Навчальний Центр "Ровінь" - водоспад (12 м.) поблизу села Довге (9 км.);
4. с. Труханів - Скелі Довбуша в селі Бубнище.

Тренерами семінару були: Олександр Нужний – досвідчений гірський провідник/член Асоціації Гірських Провідників “Ровінь”; Януш Венгжиновські – інструктор з підготовки кадрів Кола Туристичних Провідників м. Перемишля, Михайло Яворівський – командир Львівського пошуково – рятувального загону; Тарас Блистів – президент Львівської міської федерації спортивного туризму; Анатолій Яремчишин – президент ГО Друзі Природи “Рух”; Леонід Іваничук – заст. гол. лікаря Дрогобицького району.

Згідно програми, випускники семінару-тренінгу, які успішно завершили увесь навчальний процес отримали Сертифікати. У вересні місяці випускники, які відмінно складуть іспит, подалі отримають Свідоцтво та бейдж встановленого зразку Асоціації Гірських Провідників “Ровінь”.

Виконання цього заходу стало можливим завдяки управлінню культури та туризму Львівської ОДА.